Zdravíme všechny příznivce volejbalu

Aktuality!

16.12.

13.12.
První polovinu KP-I jsme ukončili povinným ziskem bodů nad soupeřem z konce tabulky.
Kerhartice - Č.Třebová 3 : 0(12,14,17)
Soupeře jsme lehce přehrávali ve všech herních činnostech a tak utkání skončilo neobvykle rychle – za pouhých 46 minut. Hráli jsme zodpovědně po celou dobu trvání utkání, pochvala pro všechny.
Druhý zápas začal po dohodě opět neobvykle brzo – za 15 minut.
Kerhartice – Č.Třebová 3: 1(17,16,-22,18)
Asi nám nesedí výrazná vítězství v prvních zápasech ( viz Pardubice, Lanškroun a naposled s Hnátnicí) a nedovedeme se potom včas zkoncentrovat, správně nažhavit. Pak dochází ke zbytečnému prodlužování zápasu jako v tomto ve třetím setu. Úroveň hry byla výrazně horší, nejlepšími borci na hřišti byli oba rozhodčí.
Bez omluvených Pešky a Wágnera hráli: Duffek, Hanik, Jakubal, Křepela, Kubový, Mikulecký P.a Vyvážil.

Soutěž pokračuje až 17.1.2010, kdy v hale na Dukle přivítáme Sokol Pardubice.

5.12.
V předposledním kole první poloviny KP I jsme na palubovce na Dukle přivítali zkušený soubor, který se sice opírá o starší hráče, zato s bohatou herní zkušeností .
Kerhartice – Hnátnice 3 : 0 ( 20, 12, 14 )
Již pohled na výsledky jednotlivých setů napovídá, že šlo o naší jednoznačnou záležitost, kdy soupeř byl schopen udržet s námi krok pouze v prvním setu. Potom jsme soupeře už k ničemu vlastně nepustili a v poklidném tempu za 45 minut s přehledem vítězíme. Druhý zápas byl úplně o něčem jiném. Málem došlo k velkému překvapení na náš účet. Kerhartice – Hnátnice 3 : 2 ( -20,-20, 22, 7, 8 )
První dva sety to byl najednou úplně jiný soupeř. Hnátnice nás dokonale zaskočila výrazně zlepšeným útokem – byl to zejména Jeřábek, kterému zdárně sekundovali Motl, Smola a Vejrych - naše bloky najednou nestíhaly a vůbec se nedařilo našim smečařům. Nepomohla střídání a tato mizerie pokračovala i ve třetím setu až do stavu 15 : 20!!, kdy soupeři stačilo uhrát pouhých 5 míčů k úplnému vítězství. Snad to byla právě tato hrozba porážky, nebo si už soupeř nepřipouštěl možnost otočení skóre, abychom se konečně vzchopili a pokusili se o zdánlivě nemožné. Podařilo. Set vyhráváme, snižujeme na 1:2. V dalším setu soupeř uhrál pouhých 7 míčů a úplně odpadl. Pátý set byl zajímavý snad jen do stavu 8:5. Po změně stran bodujeme jen my.
Před velmi pěknou diváckou návštěvou hráli:
Duffek, Hanik, Jakubal, Kubový, Křepela, Mikulecký P., Peška, Vyvážil a Wágner
Dovětek na závěr:Jestliže jsme v prvním zápase uštědřili soupeři předčasnou mikulášskou nadílku, tak ten druhý lze s nadsázkou označit jako z mrtvých vstání Ábela.
……..
Zveme naše příznivce opět za týden do haly na Dukle. Naším soupeřem bude Č. Třebová B.

30.11.
Neděle ve Chvaleticích – jen poloviční spokojenost
Chvaletice – Kerhartice 3 : 1 (-16, 23, 19, 23 )

Vstup do utkání byl nečekaný. Zaskočili jsme sebevědomého a s novými posilami hrajícího soupeře neskutečně dobrou hrou a set hladce vyhráváme. Ale v závěrečné části druhého setu vlivem několika sporných míčů jsme začali kupit jednu nevynucenou chybu za druhou, domácí získávali na jistotě a se štěstím set vyhrávají. Naše trápení pokračovalo i v dalších setech, odešel nám servis, dokázali jsme v koncovce jednoho setu zkazit čtyři podání. Co bylo platné, že jsme měli téměř bezchybný příjem podání, výborné pole, když útočníci nedokázali bodovat a naše bloky byly čím dál prostupnější.
Chvaletice – Kerhartice 0 : 3 (-17,-17,-17)
Provedené drobné změny v sestavě se okamžitě projevily, zejména v útoku ale i obraně. K dobrému příjmu, výrazně zlepšenému pohybu se přidal i daleko účinnější útok. A tak všechny sety vypadaly naprosto stejně - soupeř s námi vydržel krok nejdéle do 10 bodů. Utkání za necelou hodinu s velkou převahou vyhráváme.
Hráli: Zdenda-výborně zahrál ve druhém zápase na postu blokaře, Zdenda Kř. –ukázal své přednosti zejména ve druhém zápase, Vláďa spolehlivý, ale výrazně se zlepšil ve druhém zápase, jediný „pravý“ blokař Míla dobrý v útoku, spolehlivé účko Honzík dostal také více příležitostí až ve druhém zápase od spolehlivého nahrávače Aleše (sám 5 bodů z „první“), libero David kromě dobrého příjmu, hrál velmi dobře pozičně při vykrývání soupeřova i našeho útoku, střídal Mikulecký M. Nehráli: Milan H.-Londýn, Pavel M.-výlet Morava
……..
Další utkání hrajeme v sobotu 5.12. v hale na Dukle od 10 h se Sokolem Hnátnice. Bude to takové menší místní derby….

22.11.
Po dvou smolných prohrách v Litomyšli nám rozhodně přišla vhod dvě důležitá vítězství se soupeřem se kterým jsme sice měli aktivní bilanci, ale zápasy rozhodně nebyly jednoduché.
Kerhartice – Chrudim 3 : 0 (23,20,16)
Za necelou hodinu jsme zvládli utkání, které se neslo ve znamení mnoha zbytečných chyb na obou stranách. Vývoj všech tří setů byl téměř stejný - do poloviny setů se ve vedení střídala obě družstva, ale závěr patřil pak už jednoznačně nám.
Kerhartice – Chrudim 3 : 0 (22,20,18)
Druhé utkání mělo nepochybně vyšší úroveň. Zlepšená hra Chrudimi, zejména jejich hra v poli, zvýšila herní aktivitu našich borců, byly vidět pěkné výměny. Nám se dařilo v útoku lépe než v prvním utkání, zlepšil se pohyb po hřišti, jistější jsme byli v koncovkách jednotlivých setů.
Hráli: Duffek, Jakubal, Křepela, Kubový, Mikulecký, Peška, Vyvážil, Wagner,Hanik. Utkání dobře řídili Veselík a Hübl. Škoda, že zatím nějak zapomněli cestu na Duklu naši loňští diváci...
Příští neděli jedeme za těžkým soupeřem do Chvaletic a na palubovce haly na Dukle hrajeme v sobotu 5.12. místní derby s Hnátnicí.