Úvod
Rozpis a výsledky
Soupisky
Sponzoři
Historie
Fotogalerie
Diskusní fórum
Kontakty
Heslo dne (roku):
Kapitán
Jardo, my chceme Barbecue!:)
Zdenda
Historie
Myslím, že můžeme s hrdostí říci , že volejbal má v Kerharticích skutečně dlouholetou tradici.

Oddíl Sokola byl v Kerharticích založen v roce 1923 a tělocvična postavena o rok později.Současně se stavbou sokolovny vzniklo i přilehlé škvárové hřiště, které členové Sokola využívali pro cvičení na nářadí a na další sportovní odvětví - mj. volejbal. Jen pro doplnění, fotbalové hřiště nacházející se také v těsné blízkosti tělocvičny vzniklo až v roce 1945.

Soutěžní volejbal se v Kerharticích začíná hrát v roce 1962 v kategorii muži a bez přerušení je tomu tak až do dneška a doufejme i budoucna.U zrodu stál tenkrát Jiří Roušavý a společně s dalšími pamětníky Vilémem Fišerem a Bóžou Jirglem jsou ještě dnes stále aktivními účastníky našich tréninků.

Po většinu času se hrál okres I. třída , ovšem v letech 1972-73 to byla dokonce krajská třída.Nutno podotknout, že okresní soutěž měla tenkrát 4 třídy, takže to byl ještě navíc vzhledem k velikosti Kerhartic slušný úspěch.Znovu postoupit do krajské soutěže se podařilo až současné generaci hráčů v roce 2002.

V Kerharticích působily i ženské respektive dívčí kategorie odbíjené.V sedmdesátých letech to bylo družstvo žákyň a v letech 1985-90 dorostenky a to vždy pod vedením hráčů z mužského družstva /Roušavý,Duffek/. V první polovině devadesátých let byla hráčská základna natolik široká, že dokonce vzniklo "B" mužstvo.

Ze známých turnajů, kterými byly Kerhartice pravidelným účastníkem jmenujme alespoň Dřevěnice, Čestice, Líšnici ,či německý Offenbach.

V současnosti, jak už bylo řečeno, působíme v krajské soutěži II.třída.Trénujeme stále v naší malé, ale útulné tělocvičně, která byla výrazně rekonstruována v roce 1998 společně s místní školkou po katastrofálních povodních z roku 1997.I venkovní hřiště je po kompletní opravě, takže podmínky pro volejbal jsou opravdu na dobré úrovni.Z. Duffek