Finský velvyslanec navštívil Ústí n/L

Finský velvyslanec navštívil Ústí n/L
28.1.2004
V České republice se už nyní projevuje vliv Evropské unie a pozice Česka v Evropě je v současné době velmi dobrá. Na setkání s primátorem města a jeho náměstky to dnes řekl finský velvyslanec v ČR Jorma Inki.

   J. Inkiho doprovázeli obchodní rada ambasády J. Makkonen a manažer společnosti KONE Simo Lassila. Právě KONE se již brzy stane největším investorem v ústecké průmyslové zóně.

   “Ústí nad Labem má výhodnou polohu, pro investice to je dobré místo”, řekl velvyslanec. Zároveň dodal, že finský kapitál tvoří nyní v ČR zhruba jen jedno procento z celkových zahraničních investic a je proto v zájmu obou států rozvíjet vzájemnou spolupráci. Navázat lze prý na tradici dobrých vztahů Čechů a Finů ze 30. let minulého století a důležitou roli hraje turismus – do České republiky ročně zavítá 60 tisíc finských občanů. “Věřím, že finští přátelé budou chodit na ústecký hokej, který bude zřejmě již letos bojovat o postup do extraligy”, konstatoval primátor města Mgr. Petr Gandalovič.

   Společnost KONE získá v průmyslové zóně Severní Předlice 10 ha plochy a do několika let má vytvořit 250 nových pracovních míst. V Ústí nad Labem bude vyrábět komponenty do výtahů. “Pro nás je nyní nejdůležitější, aby firma už na konci tohoto roku začala vyrábět, což bude klást velké nároky na celý administrativní a povolovací proces”, řekl Gandalovič.

   Finští hosté si dnes prohlédnou rovněž hrad Střekov.