Geoterm už vytápí pětinu zoo

Geoterm už vytápí pětinu zoo
10.1.2005
Už od letošního září bude celá ústecká zoologická zahrada vytápěna geotermálním teplem, které výrazně sníží dosavadní energetické náklady. Primátorovi města to na dnešní návštěvě zoo řekl její nový ředitel Tomáš Kraus.

   Investiční akce k využití geotermální energie s náklady přesahujícími 35 miliónů korun  pokračuje bez problémů. V současné době je již ve zkušebním provozu první ze tří nových stanic, takže teplo z hlubin země už využívá jedna pětina areálu zahrady.

   Primátor se dnes podíval do pavilonu šelem, kde s využitím sponzorských peněz probíhá zavádění topení do podlah vnitřních kotců. Zúčastnil se také první porady managementu zoo, aby zde mimo jiné slavnostně uvedl nového ředitele do funkce. „Věřím, že nastává nová etapa vzestupu zoologické zahrady v oblasti získávání návštěvníků i jejího dalšího rozvoje v oblasti investic a chovatelských projektů. Je třeba využít každé možnosti získat finanční prostředky z evropských i státních fondů a dotací“, řekl Gandalovič.

   Zoologická zahrada, kterou ročně navštíví 130 tisíc osob, zvažuje vzhledem ke svému kopcovitému terénu možnost nákupu a využití elektromobilů, které by pojaly až 16 lidí najednou. Vedení zoo zatím zkoumá nabídky.

  

 

  Až se šelmy vrátí, topení už bude v podlaze.

  

 

  Geoterm už vytápí pětinu zahrady.