Spolupráce s Haltonem bude pokračovat

Spolupráce s Haltonem bude pokračovat
13.5.2003
Partnerství měst Ústí nad Labem a britského Haltonu bude pokračovat a v některých oblastech navíc dojde k prohloubení vzájemných vazeb. Vyplývá to z rozhovorů představitelů obou měst, které proběhly v Ústí nad Labem ve dnech 8. - 11. května.

Delegaci z Haltonu tvořili starosta Glyn Redican, jeho zástupce Ronnie Hignett, předseda rady města Tony Dermott, radní Dave Leadbetter, vedoucí úřadu pro partnerství měst Richard Stevens a bývalý příslušník RAF Hugo Mellion.

Britští hosté si v průběhu návštěvy metropole Ústeckého kraje prohlédli hrad Střekov, chabařovické jezero, Muzeum města i areál Spolchemie. Zúčastnili se rovněž křtu nového linkového autobusu MHD, jenž byl pojmenován podle ústeckého rodáka a válečného hrdiny Otty Hanzlíčka. „Pracovní část byla např. vyplněna diskusemi o investiční politice města, problematice nezaměstnanosti, prevenci drog a krizovém managementu při povodních“, říká vedoucí kanceláře primátora Mgr. Kamila Pelikánová.

Mgr. Pelikánová bude od pondělí 19. května zastupovat město Ústí nad Labem přímo v Haltonu, kam se vydá společně s představiteli Okresní hospodářské komory, agentury ARREL a Krajského úřadu. Cílem návštěvy je získat zkušenosti s tím, jak místní samospráva komunikuje s investory a jak získává peníze ze strukturálních fondů EU. „Chci také hovořit o výměnných stážích škol obou měst“, dodává Pelikánová.