Ústecké divadlo oslavilo stovku

Ústecké divadlo oslavilo stovku
22.9.2009
„Staniž se tedy, staniž se, dám vám své požehnáááání“, zpíval včera v divadle užaslému publiku primátor Jan Kubata na závěr slavnostního představení.

   Motivem z Prodané nevěsty a následným přípitkem Kubata ukončil večer k významnému jubileu Severočeského divadla opery a baletu, který sledovali současní a bývalí umělci, politici i veřejnost. „Navrhl mi to ředitel divadla Tomáš Šimerda, že prý bude sranda. Dlouho jsem se rozmýšlel, na pódiu se mi klepaly nohy, ale pak to šlo samo“, řekl Kubata, který si nakonec vysloužil velký potlesk.

   Na slavnostním představení byly k vidění např. vystoupení držitelů cen Thalie, tenoristy WeiLong Taa a člena baletního souboru Vladimira Gončarova. Diváky pozdravil i Daniel Hůlka, který v ústeckém divadle kdysi začínal. Kvůli nemoci nemohl bohužel přijet Josef Náhlovský. Večer moderovali ředitel SDOB Tomáš Šimerda a herečka divadla Semafor Jolana Smyčková.

   „O vašich úspěších svědčí nejen rostoucí zájem o vaše představení, ale také odborná uznání. Severočeské divadlo opery a baletu se se dvěma trofejemi stalo nejúspěšnějším divadlem 16. ročníku Cen Thálie. Vedení divadla se nebojí experimentovat, dávat příležitosti nejen našim umělcům, ale také umělcům zahraničním. A byli to právě zahraniční umělci, kteří prestižní ocenění získali. Ředitel našeho divadla pan Tomáš Šimerda kdysi řekl: „Chceme být divadlem všech“ a já jsem přesvědčen o tom, že tato slova stoprocentně naplnil. Podařilo se programovou nabídku sestavit tak pestře, že si vybere každý. Uspokojeni jsou nejen milovníci opery a baletu. Na své si ale přijdou i ti, kdo preferují muzikál. A dokonce, a to je podle mě velmi podstatné, najdou si sem cestu i děti, a to díky nedělním pohádkám či speciálním představením pro mládež“, uvedl Kubata ve svém úvodním projevu.


   Představení k výročí 100 let divadla se také zúčastnili gubernátor Vladimirské oblasti Nikolaj Vingradov a primátor našeho partnerského města Vladimir Alexandr Rybakov. Přišli rovněž senátor Pavel Sušický, poslanec parlamentu Petr Gandalovič či hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. 


Primátor Kubata žehná divadlu slovy z Prodané nevěsty


Ke slavnostnímu přípitku byl zvolen speciální likér, který dostali všichni účastníci večera


Primátor Kubata vítá gubernátora Vladimirské oblasti Nikolaje Vingradova