Ústecký 1/2Maraton mění trasu

Ústecký 1/2Maraton mění trasu
27.7.2011
Další setkání nad přípravou prestižního mezinárodního běžeckého závodu přineslo změnu, která šokovala.

   „Na prvních jednáních o trasách závodu, který měří přes 21 kilometrů, jsme navrhli trasu, která bude prezentovat turisticky lákavá místa našeho města jako je hrad Střekov, údolí řeky Labe nebo kostel se šikmou věží. Ovšem ředitel a majitel Prague International Marathon Carlo Capalbo přišel s návrhem – běžet chemičkou“, prozradila náměstkyně primátora Helena Kubcová. „Po počátečních rozpacích jsme ale tento návrh uznali jako velmi nápaditý a navíc, značně se závod zrychlí. O ústecké dominanty ale běžci nepřijdou. Trasa závodu nabídne pohled z nového mostu, poběží se pod hradem Střekov až k Rybářské baště“.

  Ústecký 1/2Maraton se poběží 18. září. Do města se sjedou běžci z celého světa. „Zatím je přihlášených asi 700 závodníků, každého z nich bude doprovázet dvou až tříčlenný doprovod. Asi nejvíce účastníků přijede ze Somálska, přihlášeni jsou také Němci, Rakušané, Francouzi a díky rovinatému terénu se dá předpokládat kvalitní závod“, doplnila náměstkyně primátora Helena Kubcová.

  Filosofie závodu je přilákat nejširší okruh lidí. Proto je připravena řada doprovodných akcí, jako je běh na 10 kilometrů, rodinný běh dlouhý 3,7 kilometrů a chybět nebudou celodenní programy pro děti či hudební festival. „Samozřejmě musíme počítat s problémy v městské dopravě, která bude muset být odkloněna z Mírového náměstí, ale na tom dlouhodobě pracujeme. Podílíme se také na zajištění ubytování nejen pro samotné běžce, ale i jejich rodiny a novináře. Tato akce určitě město zviditelní a doufáme, že i v budoucnu budeme pořádat další ročníky závodu, který si již dlouhá léta nese jedno z nejvyšších ocenění“, uzavřela Kubcová.

  Do 1/2 Maratonu je možné přihlásit se na www.usteckypulmaraton.cz