Ústí zažilo velký hokejový svátek - Výběr hvězd – HC Slovan 6:5, po nájezdech 12:7

Ústí zažilo velký hokejový svátek -  Výběr hvězd – HC Slovan 6:5, po nájezdech 12:7
31.7.2003
Tolik špičkových hráčů NHL Ústečané snad ještě nikdy pohromadě neviděli. Hokejové hvězdy sehrály 29. července před zcela zaplněným Zimním stadionem benefiční utkání s prvoligovým HC Slovan a výtěžek 850 tisíc korun byl věnován na léčbu onkologických pacientů.

Akce “Hokejové hvězdy dětem” začala už tři hodiny po poledni na parkovišti před halou vystoupením Jiřího Korna, Olympicu,Vítka Havliše a skupiny IN. Ještě před začátkem utkání se konala autogramiáda všech 21 hráčů. Zájem byl tak obrovský, že si někteří podpis svého sportovního idolu z časových důvodů neodnesli. Některé mladé dívky, které měly štěstí, si autogramy oblékaly rovnou na tělo. Milan Hejduk, Martin Straka, Jiří Šlégr, Martin Ručinský, Petr Nedvěd, Radek Dvořák, Milan Hnilička a další ochotně plnili přání davů lidí, kteří trpělivě stáli frontu na autogram pod pódiem. Na průběh celého odpoledne dohlíželo 50 městských strážníků.

Exhibiční utkání se pro domácí hokejisty nevyvíjelo příznivě. Po první třetině prohrávali 0:4. V průběhu druhého dějství však snížili až na rozdíl jediné branky a 4,5 tisíce nadšených diváků vidělo dramatický zápas. Ačkoliv hvězdy opět odskočily na 6:3, Ústečtí lvi sahali dalšími dvěma brankami po remíze. Vyrovnat se jim však už nepodařilo. Závěrečné samostatné nájezdy vyhrál Výběr hvězd 6:2.

V průběhu utkání převzal přednosta Dětské kliniky Masarykovy nemocnice MUDr. Jaroslav Homola šek na 750 tisíc korun. Dalších 100 tisíc věnoval nejlepší střelec NHL Milan Hejduk společně s firmou Stiga.

“Je skvělé, že špičkoví hráči do Ústí nad Labem přijeli a patří jim za to velký dík. Rád bych rovněž poděkoval hráčům a funkcionářům HC Slovan, sponzorům akce i Ústečanům, kteří byli fantastičtí”, říká hlavní organizátor akce, radní Mgr. Jan Kubata.

Starosta centrálního obvodu Radek Vonka si pochvaluje ústecké léto. “Den města, akce pro děti a dospělé na hradě Střekov, Kinematograf bratří Čadíků, Hokejové hvězdy dětem – to jsou zajímavé události, které zpestřily život místních obyvatel. Slíbili jsme, že město bude žít a zatím se nám to daří”, dodává Vonka.

Hlavními organizátory akce “Hokejové hvězdy dětem” s rozpočtem 900 tisíc korun byli město Ústí nad Labem, Ústecký kraj, HC Slovan a Michal Hájek.

 V týmu hvězd nechyběli ani Ústečáci Milan Hejduk a Jan Čaloun