Fotbalový dres s lokální značkou LUKANA

Fotbalový dres s lokální značkou LUKANA
12.12.2016
Fotbalový klub Ústí nad Labem má nového sponzora, kterým je společnost Glencore Agriculture Czech. Fotbalisté obléknou dres s typickou ústeckou lokální značkou oleje Lukana.

Spolupráce tradičního výrobce jedlých olejů byla podepsána jako pětiletý kontrakt s možným vývojem spolupráce. Částka 10 % rozpočtu klubu, která posílí roční rozpočet fotbalistů, je v tuto chvíli daná, ovšem budoucnost ukáže, zda by se ústecká značka Lukana mohla stát třeba i generálním partnerem.

Hlavním smyslem spolupráce s ústeckými fotbalisty je dle sdělení generálního ředitele společnosti Glencore Maurice Bensadona podpora města. „Když jsme továrnu na Střekově v roce 2011 koupili, učinili jsme spoustu investic, zaměstnali mnoho lidí, ale chovali jsme se jako sobecký nadnárodní podnik a necítili jsme se jako součást zdejší komunity. Ale takoví nejsme, proto jsme začali tento nový projekt, " řekl Bensadon a doplnil: „Jsme rádi, že můžeme v Ústí pracovat a pomoci klubu, a tím i městu. Naši spolupráci zaštítí právě sport, který je důležitý pro naši skupinu, tak i pro mě,“ sdělil Maurice Bensadon.

Děkuji jménem celého vedení města firmě GLENCORE za to, že vstupuje do společného aktivního dění ve městě. Přestává období sobeckosti a nastává období spolupráce. Podpora sportu je významná součást života ve městě. Je důležité zapojit děti do sportování, dbát na jejich zdraví, trávení volného času a podporovat jejich vzory také v mužské kategorii. Jsem ráda, že tak velká společnost jako je GLENCORE pomůže našemu fotbalovému klubu a k podpoře naší mládeže, " poděkovala primátorka města Věra Nechybová.

Město a společnost Glencore Agriculture Czech budou společně hrdí na tradiční značku Lukana.