Městské fontány už postupně nabírají vodu

Městské fontány už postupně nabírají vodu
20.4.2017
I když tomu počasí příliš nepřeje, začaly práce na zprovoznění městských fontán. Novou vodu už dostala například fontána se slunečními hodinami na Lidickém náměstí.

 

Kašny a fontány jsou na 29 místech v Ústí nad Labem. Sezóna většiny z nich začíná v květnu a končí na přelomu září a října.

Před zahájením sezóny se všechny bazény vyčistí, čistí se jejich kanalizační systém, případně dojde na drobné opravy po předchozím provozu. Osadí se čerpadla, trysky, filtrace, reflektory, aplikuje se chemie, naprogramují jednotlivé časy sepnutí a vypnutí čerpadel a napustí se voda.

Při provozu se průběžně několikrát týdně odstraňují nečistoty z hladiny a ze dna bazénů, čistí se sání čerpadel. Každý týden se vypláchne písek ve filtraci a vyčistí hrubé filtry. Dle potřeby se seřizují trysky a chod čerpadel. Během provozu se několikrát – podle počasí (teplo) vyměňuje voda. Znamená to vypuštění vody z celého systému, umytí bazénů a vyčištění všech součástí, napuštění čisté vody, aplikace chemie.

Na závěr sezóny - většinou koncem září (při pěkném počasí začátkem října) se kašny postupně zazimovávají. Vypustí se voda, bazény a technologie se propláchnou a vyčistí. Demontují se čerpadla, UW lampy a uskladní se na zimu.

Voda v bazénech a fontánách není zdravotně závadná, ale rozhodně se nedoporučuje se v ní koupat či ji dokonce pít.