Přírodní a zrcadlové bludiště

Až se na Větruši rozhlédnete, občerstvíte či si zasportujete, přijďte se pobavit do bludišť. Pro ty nejmenší je tu dětský koutek s prolézačkami. Tak si pojďte hrát …

Zrcadlové bludiště

V osmibokém žlutém domku za hlavní budovou se nachází zrcadlové bludiště s 26 zrcadly. Ve 12 pokřivených zrcadlech se tu uvidíte, jak jste se ještě neviděli. Přijďte se zasmát, neboť nikde jinde v Čechách než na Petříně a na Větruši zrcadlové bludiště nenajdete.

Děti se zrcadly v bludišti    Děti se zrcadly v bludišti 2

Přírodní bludiště

Na ploše 1250m2 vyrostlo pro děti ze zelených tújí přírodní bludiště. Na spleti písčitých cestiček si můžete vyzkoušet svůj orientační smysl.

Obě bludiště jsou v provozu celoročně, vždy od úterý do neděle.

Celkový pohled z výšky na přírodní bludiště    Turisté v přírodním bludišti

 

 

 

 

 

Jak nezabloudit

Pokud se bojíte, že v bludišti uvíznete na dlouhé hodiny, je tu návod, jak v bludišti nezabloudit. Autorem pravidla, které Vás vyvede z jakéhokoliv bludiště světa, je francouzský matematik Tremaux, který žil v 19. století.

Zní takto:
Kdykoliv dojdete v bludišti na rozcestí, dejte se jakoukoliv cestou. Vraťte se zpět stejnou cestou jen v případě, že dojdete na křižovatku, kde už jste byli, nebo pokud se dostanete do slepé uličky. Přijdete-li na křižovatku, kterou už znáte, vydejte se z ní jinou cestou, než kterou jste šli předtím. Rozhodně nezkoušejte stejnou cestu více než dvakrát.

Více informací naleznete zde.