I druhé listopadové cestovatelské vyprávění mělo úspěch

28. 11. 2024
Zaplněné infostředisko si vyslechlo inspirující příběh Mariána Boka.

 

Druhé listopadové vyprávění přeneslo návštěvníky ústeckého informačního střediska do slunného Španělska. Mladý cestovatel a dobrodruh Marián Bok vyprávěl více než šedesátce přítomných o své pouti do Santiaga de Compostela. 

Na svou téměř 800 km dlouhou cestu po Camino Frances se vydal doslova ze dne na den. Denně zdolával vzdálenost dlouhou 35 km a jak sám říká, při pěší chůzi člověk více vnímá detaily i ráz okolní přírody. Diváci se dozvěděli řadu příhod z měsíc trvajícího putování i několik osobních postřehů. Třeba, jak je na trase důležité setkávání s lidmi nebo jak neopakovatelná je atmosféra v cíli cesty, na hlavním náměstí v Santiagu. Marián se ale vydal ještě dál, a to až k břehům Atlantického oceánu. 

Nadšenému publiku zodpověděl na závěr několik dotazů. Zájemci měli také možnost koupit si knihu, kterou o této své zkušenosti napsal. 

TIP: Poslední cestovatelská přednáška tohoto roku se uskuteční 11. 12. 2024 a ve vyprávění Jany Štefanikové představí Egypt a údolí Nilu. 

foto z akcefoto z akce