Kampaň Do práce na kole uzavřela v Ústí nad Labem již svůj 14. ročník
19. 6. 2026
Květnová výzva zná nejlepší týmy a jednotlivce.
Květen patřil tradičně kolům, koloběžkám, běhu i chůzi. Celorepubliková kampaň Do práce na kole letos v Ústí nad Labem vstoupila již do 14. ročníku a znovu potvrdila, že aktivní doprava má ve městě své pevné místo. Organizaci kampaně ve městě i letos zajišťovalo oddělení cestovního ruchu Magistrátu města Ústí nad Labem, které se opět ujalo role městského a firemního koordinátora. Magistrát města letos postavil hned 11 týmů odhodlaných sbírat kilometry cestou do práce i z práce. Celkově se do kampaně zapojilo na 300 účastníků v 67 týmech, které po celý měsíc dokazovaly, že ranní pohyb je lepší než hledání parkovacího místa.
Kampaň ale nebyla jen o počítání kilometrů. Účastníci si mohli užít také sedm doprovodných Akcí na triko, které zpestřily celý měsíc. Mezi nejoblíbenější tradičně patří snídaně, a proto se letos uskutečnila dokonce dvakrát. Velký zájem vzbudila také akce Radler na triko ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti. Návštěvníci si mohli ověřit své znalosti o povinné výbavě jízdního kola, vyzkoušet si brýle simulující opilost nebo mikrospánek a na vlastní oči zjistit, že řídit pod vlivem rozhodně není žádná legrace.
Pomyslnou tečku za letošním ročníkem udělal ve středu 17. 6. 2026 závěrečný večírek v Cyklocentru města Ústí nad Labem, kde proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších týmů a jednotlivců a samozřejmě také předání cen. V kategorii týmů si nejlépe vedl tým WCMA++ z organizace Aperam, druhé místo obsadil tým Pohodáři UL z organizace CETIN a třetí příčku vybojoval tým Šlapej z organizace Aoyama Automotive. Nechyběla ani tradiční tombola, která opět přinesla radost výhercům i napětí těm, kteří až do poslední chvíle doufali, že právě jejich číslo bude to šťastné.
Děkujeme všem účastníkům a partnerům za skvělou atmosféru a energii, kterou do letošního ročníku vložili. Již nyní se těšíme na příští 15. ročník.