Světlo pro AIDS se rozsvítí v Ústí i letos

14. 5. 2021
V neděli 16. 5. 2021 se ve 20:00 rozsvítí kostel Nanebevzetí Panny Marie.

 

Zdravé město Ústí nad Labem se i letos zapojí do projektu České společnosti AIDS pomoc, z. s., který nese název International AIDS Candlelight Memorial - Světlo pro AIDS. Jeho hlavním smyslem je důraz na prevenci a boj proti onemocnění virem HIV, který je celosvětově rozšířen a jehož následkům podlehlo mnoho obětí, Česko nevyjímaje.

V neděli 16. 5. 2021 si v rámci 38. ročníku mezinárodního dne Světla pro AIDS organizace i jednotlivci po celém světě vzpomenou na přátele, příbuzné a partnery, které ztratili v souvislosti s infekcí HIV a tímto onemocněním. Jako každý rok, i letos je tento den spojen s preventivními aktivitami, které mají zvýšit povědomí o této infekci a onemocnění.

Symbolem „Světla pro AIDS“ jsou červeně nasvícené významné objekty a dominanty. V České republice se letos rozsvítí budovy v Praze, Brně, Ústí nad Labem, Olomouci, Zlíně, Děčíně, Chrudimi a Plzni. Ústí nad Labem se opět zapojí nasvícením kostela Nanebevzetí Panny Marie. Světla se symbolicky rozsvítí od 20.00 hodin.

Více informací v tiskové zprávě.