Dnes si připomínáme světový den zdraví

7. 4. 2021
Světový den zdraví se slaví již 71 let. Světový den zdraví je globálním dnem povědomí o zdraví, který se každoročně slaví 7. dubna pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO). Poprvé byl vyhlášen v roce 1950 u příležitosti založení WHO jako připomínka, že bychom měli neustále budovat a zlepšovat své zdraví a kvalitu života. Jeho cílem je také přitáhnout pozornost k tématům, která se týkají zásadního významu celosvětového zdraví. 

Po celém světě obyčejně probíhají nejrůznější akce k připomenutí tohoto významného dne. V letošním roce tomu však zabránila pandemie Covid-19. Ale protože známé rčení říká, že ve zdravém těle je i zdravý duch, zkuste dnes udělat něco pro své zdraví vy sami. I když počasí nevypadá právě jarně, vyrazte třeba ven na kolo, koloběžku nebo se proběhnout či projít. 

Ideální podmínky pro tyto rekreační sporty nabízí třeba jezero Milada. Kolem celého jezera jsou vyznačeny tři turistické a cyklistické okruhy. Tuchomyšlský (červená), který je kompletně vyasfaltovaný, Otovický (zelená) a Vyklický (modrá). Všechny tři okruhy se dají různě propojovat a kombinovat. V okolí jezera se rovněž nachází informační cedule, které spravují o historii těžby uhlí a o zaniklých obcích. 

Udělejte dnes něco pro své zdraví.