KnihoBudka v infostředisku slouží čtenářům již rok

11. 12. 2019
Od zřízení KnihoBudky v informačním středisku uplynul právě jeden rok. Jak to vidí čtenáři?

 

V Informačním středisku města Ústí nad Labem byla v prosinci loňského roku slavnostně představena nová KnihoBudka (informovali jsme zde). Mezi těmi, kteří jako první naplnili přichystané police knihovny, byly Levné Knihy, a.s., Vědecká knihovna UJEP v Ústí nad Labem, pobočka Kanzelsberger, a.s. v OC Olympia Teplice, ale také sami zaměstnanci oddělení cestovního ruchu. Na spolupráci s knižní tematikou došlo také několikrát s Knihy Dobrovský s.r.o. (naposledy například na instagramu).

Netrvalo dlouho a do polic přinášeli knihy i čtenáři z řad veřejnosti. Do KnihoBudky nenosí knihy pouze senioři nebo lidé, co se stěhují a potřebují uvolnit místo, ale také studenti, vychovatelky, pečovatelky nebo i přespolní návštěvníci. K prvním narozeninám KnihoBudky přinášíme několik ohlasů od čtenářů, které jsme oslovili přímo v infostředisku:

  • seniorka Pavla: "Já sem nosím knížky, co už jsem přečetla, doma se mi do knihovny nevejdou. Tak ať si je přečte někdo další."
  • čtenář Marek: "Knihobudku máme u nás na nádraží, tady jsem o tom nevěděl. Je to fajn, až sem přijdu příště, nějakou sem přinesu."
  • senior Jaroslav: "Měl jsem doma nějaké knížky v ruštině a slovenštině. Mladí to nechtěli, tak jsem to dal sem, a už jsou pryč."
  • seniorka Jiřina: "Dostala jsem od rodiny jednu knihu dvakrát. Tak jsem ji přinesla do Knihobudky a místo ní si odnesla jeden krásný cestopis."
  • čtenářka Eliška: "Knihobudky jsem si všimla, když jsem si šla koupit vstupenky. Je to super, je to v centru na hezkém místě."
  • čtenář Jakub: "Řekla mi o tom manželka. Dostal jsem tašku vyřazených knih, co doma už nechtěla, a měl jsem to sem dát. Ale nesměl jsem nic přinést zpátky (smích)."
  • žákyně Leona: "Ve škole nás sem poslali kvůli referátu, měli jsme poprosit o nějaké letáky o městě a tak. Pak jsem si všimla, že v té knihobudce je nějaký starý průvodce, tak jsem si ho vzala taky, byla tam spousta informací."

Čtenáři u knihobudky  Knihobudka v infostředisku  Knihy na policích jsou zdarma k dispozici

Vyzkoušejte KnihoBudku i vy! Doneste knihu, odneste si knihu, listujte knihami, čtěte – to vše v centru města a zdarma v otevírací době informačního střediska.