O pohádkách

 

O Dlouhonohých skřítcích

Ukázka z pohádky - Skřítek ve vodě.Skřítci u tůňky.Ilustrační obrázek z pohádky.

 

 

 

 

 

Proč k nám do Ústí nad Labem zavítal profesor Všudybylek, odborník na paranormální jevy? Na tuto otázku se snaží odpovědět ústecký rodák a spisovatel Václav Ztratílek.

"O dlouhonohých skřítcích" je další příběh ze série ústeckých pohádek, ve kterém se dozvíte, kdo jsou dlouhonozí skřítci, odkud připlula a zda byla zachráněna kouzelná zlatá rybka a co se stalo se zlým skřítkem Krákorou.

Postavičky pohádky nakreslil Michal Novák a rozpohyboval je Jiří Vilímek. Hudbu dodal Jan Beneš a hlas Marek Němec. O režii se staral Jiří Petrů.

 

Dlouhonozí skřítci a ztracená listina

 

 

 

 

 

Co se stane, když se ztratí kouzelná listina? Budou se dít zvláštní věci. Ovšem Dlouhonozí skřítci to nenechají jen tak. Jsou sice malí, ale přesto jsou to ti praví strážci podivuhodné listiny. Listiny historické, ve které se úplně poprvé píše o královském městě Ústí nad Labem. A to už v roce 1249!

Skřítci se v novém příběhu vydají za zlodějem, který tuto listinu odcizil. Za pomoci profesora Všudybýlka a Krákory, které znáte už z předešlého příběhu, se postupně ocitnou na různých místech v Ústí nad Labem a jeho okolí. Dopadnou nakonec zloděje, nebo listina nenávratně zmizí? Rozuzlení najdete v nové pohádce Dlouhonozí skřítci a ztracená listina.

 

DVD s pohádkami jsou k dostání v Informačním středisku města Ústí nad Labem nebo na e-shopu.