AIDA - beznadějně vyprodáno !!

AIDA - beznadějně vyprodáno !!
2.9.2004
Zítřejší představení Verdiho opery AIDA, které proběhne v amfiteátru nově zrekonstruovaného Letního kina, je vyprodáno. Diváci se mohou těšit nejen na jedinečnou podívanou, jež nemá v Ústí nad Labem obdoby, ale také na příznivé počasí. Jeden z návštěvníků vyhraje dokonce zájezd do Egypta.

Právě velmi dobře pojatá propagace akce přinesla úspěch v podobě 4400 prodaných vstupenek. „Architekti uvádějí, že Letní kino má kapacitu 5500 míst. My jsme to přesně spočítali a vyšlo nám 4434 míst. Prodej vstupenek se proto zastavil těsně pod touto hodnotou. Nemělo by se stát, že si majitel vstupenky nebude mít kam sednout“, říká jeden z organizátorů Josef Vejlupek.

 Jednotlivé sektory hlediště nemají sedadla, ale lavice. Protože jednotlivá místa nejsou očíslována, žádají pořadatelé diváky, aby si sedali jeden vedle druhého bez zbytečných mezer a aby nepokládali vedle sebe tašky, kabelky či jiné předměty.

Organizátoři zajistili vylepení 800 plakátů ve 28 městech Ústeckého, Libereckého a Středočeského kraje i v Praze. Do většiny těchto měst bylo také dodáno téměř 15 tisíc letáčků - především do hotelů, informačních středisek a cestovních kanceláří. Propagace proběhla i v německých městech Chemnitz, Drážďany a Pirna. Např. v našem družebním městě Chemnitz bylo do domácností rozdistribuováno 6000 letáčků. Předprodej vstupenek probíhal v 11 městech Ústeckého kraje (na 22 místech) a také v Drážďanech.  

Pokladny budou otevřeny  u obou vchodů do Letního kina v pátek 3. 9. od 18 hodin. Od 18 hod. bude otevřen také areál Letního kina, kde bude od 18 do 20 hodin probíhat  bohatý doprovodný program.

Diváci  se vstupenkami v ceně 450 korun obdrží u vchodu do areálu  tašku, ve které bude sedák z měkkého materiálu, láhev kapesního balení speciálního likéru AIDA a vícejazyčný program. Celý sektor pro diváky se vstupenkami za 450 Kč bude umístěn pod střechou hlediště.

Diváci se vstupenkami za 50 Kč si budou moci program zakoupit za 35 korun. Žádné vstupenky nejsou místenkové. V hledišti budou pouze sektory pro diváky se vstupenkami za 450 Kč (modré) a za 50 Kč (červené). Část sektorů pro levnější vstupenky bude rovněž umístěna pod střechou hlediště.

Všechny vstupenky budou očíslované a slosovatelné. Slosování provedou pořadatelé v průběhu první části opery s tím, že výherci budou oznámeni o přestávce přímo v areálu. První cenou je již zmíněný zájezd do Egypta, věnovaný ČEDOKEM. Kromě této akce proběhne ještě soutěž studentů ústeckých středních škol „Soutěžíme s AIDOU“  o nejlepší účast jednotlivých tříd na představení.

Ačkoliv nemá podle předpovědi meteorologů pršet, pro případ  deštivého počasí by si diváci měli přinést pouze pláštěnky. Deštníky by totiž bránily ve výhledu dalším divákům.

V hledišti budou divákům k dispozici hostesky oblečené do černých společenských šatů se šerpou. Diváci je proto z dálky rozeznají. Budou plnit především funkci uvaděček a informátorek. Kromě nich budou v hledišti členové bezpečnostní agentury ve společenském obleku s kravatou.

   Stánky s občerstvením budou umístěny tak, aby nerušily dojem z představení. Budou otevřeny od 18 do 20 hodin, dále v průběhu přestávky a po představení. V areálu Letního kina bude kromě stánků s občerstvením také stylově upravený stánek se suvenýry a výrobky dovezenými z Egypta.

   Na časté dotazy diváků sdělujeme, že při operních představeních v amfiteátrech se nevyžaduje společenské oblečení.

   Doprovodný program bude probíhat v areálu Letního kina od 18 do 20 hodin, a to zejména v blízkosti obou vchodů. Poblíž horního vchodu bude zbudována ohrada s kamerunskými kozami. V dolní části areálu se budou promenádovat velbloudi i další zvířata  zapůjčená z cirkusu JO-JOO, samozřejmě s odborným doprovodem. Diváci uvidí i beduíny na koních.

   Originální dekorace s egyptskými motivy rozmístěné po celém areálu vyrobila na objednávku Kulturního střediska města reklamní agentura ADI  P+Š z Tisé.

   Operní představení bude mít jednu přestávku, přibližně ve 21. 30 hod., která potrvá 25 - 30 minut. Přestavení skončí krátce po 23. hodině.

   Mimořádné autobusy a trolejbusy MHD budou od 23 hodin přistaveny pro směr Severní Terasa  ve stanici Hilarova, pro ostatní směry ve stanici Hraničář.

   Návštěvníkům představení budou  k dispozici  označená AIDA parkoviště v ulicích Velká Hradební, Bratislavská, Stroupežnického, Churchillova, parkoviště v blízkosti hotelu Vladimír a parkoviště Moskevská (pod kinem Hraničář). Parkoviště budou vyhrazena pouze pro diváky představení, kteří se prokáží vstupenkou. Parkování bude bezplatné.

 

 

Kulisy už téměř stojí. Dnes probíhá generální zkouška orchestru i sboru.