Alžírský velvyslanec v Ústí n.L.

Alžírský velvyslanec v Ústí n.L.
17.3.2006
O krizové řízení a reformu státní správy se dnes v Ústí nad Labem při setkání s primátorem města Petrem Gandalovičem nejvíce zajímal alžírský velvyslanec v ČR Moulay Mohammed Guendil.

    „Pan Guendil se např. ptal, co si myslím o tom, že by primátory a hejtmany jmenovala vláda. Řekl jsem mu, že s tím nesouhlasím a že u nás probíhají jen diskuse o přímé volbě do těchto funkcí“, řekl Gandalovič.

   Primátor také v rozpravě o decentralizaci kritizoval stát za to, že na města a kraje deleguje stále více svých povinností a jejich výkon hradí pouze částečně. „Ačkoliv přešly některé kompetence z ministerstev na kraje, na ministerstvech zůstal stejný počet úředníků“, řekl dále primátor.

   Podle Guendila je Ústí nad Labem městem s obrovským potenciálem. Velvyslanec to řekl poté, co se seznámil s městskými i soukromými rozvojovými projekty, jako je nové nákupní a zábavní centrum v prostoru nové tržnice, rekonstrukce centra města a nádraží či výstavba Eden Parku.

   V Alžírsku nyní probíhá pětiletý investiční plán obnovy země v hodnotě 50 miliard dolarů. České firmy by se mohly na tomto projektu také aktivně podílet, uzavřel ambasador.