Američané se zajímají o Ústí

Američané se zajímají o Ústí
20.1.2005
Ústecká oblast má vynikající obchodní potenciál. Po dnešním setkání s primátorem města Petrem Gandalovičem a jeho náměstkem Tomášem Jelínkem to řekl výkonný ředitel Americké obchodní komory Weston Stacey.

   Důvodem návštěvy W. Staceye, kterého doprovázeli Armin Zerunyan (Hilton Prague) a Peter de Merlier (Czech-In) je snaha o rozšíření obchodních vztahů mezi americkými společnostmi a městem Ústí. Hostům z USA město představilo nejdůležitější rozvojové projekty, jakými jsou revitalizace labského nábřeží, rekonstrukce Mírového náměstí a Větruše, Průmyslová zóna severní Předlice, Podhorský park, Edenpark či chabařovické jezero. Člen představenstva OHK Ústí nad Labem dr. Gustav Krov informoval také o činnosti místní obchodní komory.

   Prezentován byl rovněž ambiciózní projekt Science Park Žďárek. Jde o území ležící na území Libouchce a Velkého Chvojna, na kterém má vzniknout komerčně industriální zóna i výrobně výzkumné provozy zahraničních společností. Na 130 ha plochy se zde v budoucnosti počítá s vytvořením až 5000 pracovních míst. Projekt připravují Ekonord Elbe, Mikroregion České Švýcarsko a SEA, o. s.

   Americká obchodní komora má pobočky ve 120 zemích.