Auta ustoupí modernímu centru

Auta ustoupí modernímu centru
24.1.2007
Parkoviště u šikmého kostela v centru Ústí nad Labem bude od 1. února uzavřeno. Společnost Multi Development zde totiž zahájí stavbu moderního nákupního a zábavního centra Forum.

   Vyplynulo to ze včerejšího jednání projektového týmu, který se touto akcí zabývá.
   Městské služby dnes na parkoviště o kapacitě 120 míst umístí informaci o konci jeho provozu. Závorový systém zde ale bude odstraněn až ve středu 31. ledna. Motoristé, kteří jsou zvyklí za kostelem parkovat, mohou odstavit svůj automobil do patrových garáží pod Mariánskou skálou a dojít 200 metrů do centra. „Po zrekonstruované Hrnčířské ulici už je tato procházka příjemná. Od patrových garáží do středu města dojdete za několik málo minut“, říká náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Zhruba v polovině letošního roku bude ze stejného důvodu ukončen provoz velkého parkoviště za obchodním domem Labe. „To způsobí, že více než jeden rok bude v centru Ústí nad Labem nedostatek parkovacích kapacit. Je to daň, kterou platíme rozvoji našeho města. Řidiče prosíme o trpělivost. Firma Multi Development však nakonec vytvoří v centru Forum ještě více parkovacích míst, než bylo v důsledku jeho vybudování odstraněno“, uvádí primátor Jan Kubata.