Benefiční koncert pro nemocnici

Benefiční koncert pro nemocnici
19.12.2007
Benefiční koncert pro Masarykovu nemocnici se včera odehrál na Mírovém náměstí. Ústečané si mohli spolu s primátorem města mj. poslechnout i houslistu Pavla Šporcla.

   Výtěžek benefičního koncertu, jehož spolupořadatelkou byla neštěmická rodačka a Miss sympatie 2002 Lenka Taussigová, byl věnován na zakoupení přístroje scénotest. Ten pomáhá zjišťovat nevědomé problémy dětí i dospělých. Koncert navázal na předešlé dva ročníky benefičních akcí „Hvězdy v Ústí aneb Pomozte dětem,“ které se uskutečnily na pomoc dětské onkologii ústecké nemocnice.

   „Jsem velmi rád, že jste sem zavítali v tak hojném počtu. To je důkazem toho, že jste se rozhodli strávit letošní adventní čas nejen doma u pečení cukroví, televize či nakupováním v supermarketech, ale že jste pochopili naši snahu nabídnout během prosince na mnoha místech města zajímavý kulturní program, často s charitativním podtextem,“ uvedl primátor města Jan Kubata, který pronesl úvodní slovo. „Chtěl bych poděkovat roztomilým chlumeckým Koťatům, Pavlu Šporclovi a samozřejmě Lence Taussigové za to, že se Ústečanům postarali o příjemný předvánoční podvečer,“ dodal primátor, který přišel na koncert s celou rodinou.

   Na vánočním pódiu Mírového náměstí postupně vystoupil dětský sbor Koťata sbormistryně Evy Koupilové, skupina Laura a její tygři a houslový virtuóz Pavel Šporcl.

   Na koncert poté navázala V.I.P. párty v nedaleké kavárně, kde zástupci nemocnice převzali přístroj scénotest. Program poté završila módní přehlídka.


Benefiční koncert na Mírovém náměstí zahájil primátor města Jan Kubata.


Jako první vystoupil chlumecký dětský sbor Koťata.


Více než stovka Ústečanů poslouchá houslového virtuóza Pavla Šporcla, který
nejprve zahrál tři Bachovy skladby a poté Paganniniho.


Vystoupení houslisty Pavla Šporcla pod otevřeným nebem v předvánočním období
bylo unikátní. V mrazivém počasí brzy tuhnou prsty, umělec však zimu přemohl.