Bezpečnost řeší represe i prevence

Bezpečnost řeší represe i prevence
3.5.2006
„Desítky nových bezpečnostních kamer v ulicích, nejvíce městských strážníků na obyvatele ze všech velkých měst ČR, program prevence kriminality na školách a mnohonásobné zvýšení intenzity dohledu nad veřejným pořádkem v posledních třech letech“ – to říká primátor města Petr Gandalovič v souvislosti s otevřeným dopisem k dekriminalizaci centra Ústí nad Labem, o kterém informovaly sdělovací prostředky.

     „Do čtyř let bude na problémových místech krajského města 44 nových bezpečnostních kamer za 90 miliónů korun. Městská policie provádí každoročně desítky speciálních akcí úzce zaměřených na drogy, záškoláctví, podávání alkoholu mladistvým, noční hluk, sběr kovů a mnoho dalších oblastí. Nedávno jsme také vydali stavební uzávěru na nové herny v centru města“, pokračuje Gandalovič.

   Kriminalitu v Ústí nad Labem podle Gandaloviče nevyřeší jen represe státní a městské policie. „Už deset let provádíme na všech základních a mateřských školách bývalého ústeckého okresu výuku prevence kriminality, kterou ministerstvo vnitra považuje za vzorovou a prezentuje ji tak i v zahraničí. Uvědomujeme si, že musíme začít s ovlivňováním právního vědomí už od dětství“, uzavírá primátor.