Bojové umění ovládlo Klíši

Bojové umění ovládlo Klíši
5.11.2007
39. mezinárodní turnaj v karate North Bohemia se v sobotu uskutečnil na Klíši. Jeho účastníky pozdravil náměstek primátora Libor Turek.

   Rekordních 484 karatistů z více než 60 klubů se sjelo na prestižní mezinárodní soutěž, kterou o víkendu hostila klíšská Sportovní hala. Nechyběli ani zástupci reprezentací z Rumunska, Anglie či sousedního Bavorska a Slovenska.

   Karate má v Ústí nad Labem hluboké a pevné kořeny. Podle náměstka primátora Libora Turka proto město podporuje činnost ústeckých mladých karatistů, kteří působí hned v několika oddílech. „Těší mě, že jejich talentovaní odchovanci dosáhli už řady úspěchů, a to i na mezinárodním kolbišti,“ uvedl náměstek Libor Turek, který z hlediště pozdravil účastníky turnaje.

   Jeho slova potvrzují i poslední výsledky ústeckých karatistů. Například nedávno se vrátila členka Shotokan klubu Rajchert Sport Union Lucie Zbořilová z italského Bergama jako mistryně světa v kategorii žen kumite do 53 kg, Tomáš Pavlíček ze stejného klubu zase vybojoval na zářijovém mistrovství Evropy v německém Dortmundu v týmu mužů třetí místo.

   Sobotní turnaj, během kterého došlo na disciplíny kata i kumite, pořádal domácí Shotokan Klub Rajchert Sport Union, který v konečném pořadí získal nejvíce medailí. Ve dnech 1. – 2. prosince proběhne na stejném místě na Klíši ještě Mistrovství ČR mládeže v karate.