Červeňákovi stáhli žalobu na město

30.8.2004
U Krajského soudu v Ústí nad Labem dnes proběhlo nařízené jednání s příslušníky rodiny Červeňákových, kteří žalují město o osm milionů korun (osm osob po jednom milionu) za příkoří, jenž jim bylo způsobeno údajným vystěhováním z města.

    Na jednání se dostavilo pět žalujících osob: Aranka Horváthová, Ondřej Jaslo,  Iveta Jaslová, Peter Mirga a Mária Červeňáková. Všichni přítomní na počátku jednání prohlásili, že trvají na žalobě a chtějí peníze. V průběhu jednání však na dotazy předsedy senátu nedokázali reagovat a dostatečně vysvětlit, proč trvají dále na žalobě, když většinu z nich ČR odškodnila. Poté od žaloby odstoupili a zároveň se na místě vzdali práva odvolání (Mária Červeňáková nedostala odškodnění, přesto již žalovat také nechce).

   Margita  Červeňáková, Gejza Červeňák a Vojtěch Filko se na jednání nedostavili a podle slov jejich příbuzných je pravděpodobné, že žalobu stáhnou také.

   „Dnes se ukázalo, jak slabá žaloba na město byla a proč vlastně JUDr. Samková nedávno odstoupila od zastupování rodiny,“ řekl starosta centrálního obvodu Radek Vonka, který se soudního jednání zúčastnil.

   Červeňákovi si také u soudu stěžovali, že jim radnice po obdržení odškodného od státu zastavila vyplácení dávek sociální podpory. Soud se tím však nezabýval. „Naše rozhodnutí bylo správné a potvrdil to i výklad Ministerstva práce a sociálních věcí.“ dodal Vonka.