DDM otevřel nová sportovní hřiště

DDM otevřel nová sportovní hřiště
28.5.2006
Herec Tomáš Töpfer, primátor Ústí nad Labem Petr Gandalovič a další zástupci města a kraje dnes slavnostně otevřeli další část sportovního areálu Domu dětí a mládeže na Bukově.

   Děti i dospělí mohou ode dneška využívat hřiště se třemi tenisovými kurty, víceučelové hřiště na fotbal, tenis, basketbal, volejbal nebo házenou i hřiště na plážový volejbal. Již loni zde bylo zprovozněno betonové hřiště na hokejbal vyhovující normám nejvyšší soutěže.

   Celkové náklady dosáhly výše 11,5 mil. korun. Šest miliónů získal Dům dětí a mládeže z evropských zdrojů, čtyři milióny od Ústeckého kraje a zbytek zaplatilo město. „Vzniká tu jeden z nejlepších sportovních areálů na Ústecku. To je důkazem, že v Ústí nad Labem umíme získávat peníze z Evropské unie“, říká primátor.

   Herec Tomáš Töpfer připomenul své působení v ústeckém Činoherním studiu. „Ústí tehdy bylo zdevastovaným a ošklivým městem a jsem příjemně překvapen, jak se v poslední době pohnulo kupředu. To je nepochybně zásluhou vedení krajského města“.

   Sportovní areál DDM bude stále zkvalitňován. V blízké budoucnosti zde postaví např. dráhu pro kolečkové brusle i kvalitnější technické zázemí.

 

Pásku slavnostně přestřihli herec Tomáš Töpfer, primátor Petr Gandalovič,

krajský vicehejtman Radek Vonka a náměstek primátora Tomáš Jelínek.