Den města Ústí nad Labem se vydařil

Den města Ústí nad Labem se vydařil
23.6.2003
Dětské atrakce, vystoupení hudebních skupin, tanec, divadlo, ohňostroj a dobré počasí – to byl sobotní Den města Ústí nad Labem, jenž uspořádalo místní Kulturní středisko Albis.

Už od rána vyhrávaly ve městě dechovky, kapely Bůhví – jazz, Glory Days a Bonifanti, Ivan Mládek či cimbálová muzika Jirkovák. Odpoledne zpříjemnili návštěvníkům Lidického náměstí finalisté pěvecké soutěže „Konkurz na hvězdu“. Zdárně proběhl pochod do Evropské unie i streetballový turnaj, ve kterém zvítězilo družstvo magistrátu. V zoo se hrál vodní fotbal a u vchodu do MmÚ sledovaly děti loutkové divadlo.

Duchcovská divadelní společnost předvedla na popravišti u Větruše v dobových kostýmech „popravu nepopravu“ – pod šibenicí visel reklamní panel s názvem Ústí nad Labem – město kultury. „To byl skvělý marketingový tah“, komentoval celou věc s úsměvem náměstek primátora Mgr. Tomáš Jelínek.

Navečer se konal průvod 12 dechových kapel, mažoretek a představitelů města z Městských sadů na Mírové náměstí. Vše vyvrcholilo na labském nábřeží pouštěním lodiček po vodě do EU a velkým nočním ohňostrojem.

„Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci této skvělé akce“, říká primátor města Mgr. Petr Gandalovič.

Více fotografií najdete ve Fotogalerii