Děti se učily prevenci úrazů

Děti se učily prevenci úrazů
21.9.2007
Dětské dopravní hřiště v Krásném Březně dnes patřilo protiúrazové prevenci a ukázkám techniky záchranných a bezpečnostních složek.

   Dopolední akce s názvem Den bez úrazů, která byla určena pro žáky 1. tříd ústeckých základních škol, se zúčastnily tři stovky dětí. Na školáky čekala řada soutěží a programů se zaměřením na to, jak se vyvarovat zbytečným úrazům. Děti si vyzkoušely poskytování první pomoci a hlavní zásady resuscitace či shlédly filmy BESIPu. Velký zájem pak projevily především o techniku záchranného integrovaného systému – záchranné služby, hasičů a městské i státní policie. K dispozici byli i specialisté z preventivně dopravní služby městské policie, BESIPu a Zdravotního ústavu.

   Dnešní akce Den bez úrazů byla součástí Evropského týdne mobility, do kterého se Ústí nad Labem aktivně zapojilo. Jeho cílem je, aby lidé změnili své civilizační návyky v zájmu ekologie i svého zdraví.

   Zítra bude Evropský týden mobility zakončen osvětovým dnem na cyklostezce. Sraz účastníků je v 9.00 u Vraku Brach Bar na Střekovském nábřeží.

 

Kluci se hned chopili ochranných štítů Policie ČR.


Ke Dni bez úrazů nerozlučně patří výuka poskytnutí základní první pomoci. 


Velký zájem mezi prvňáčky vzbudil říční motorový člun městské policie.

 
Svou techniku předvedl i Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje.


Školáky zaujal i vůz Záchranné služby.


Prohlídku interiéru speciálního kamionu nabídly i policejní složky.