Do Globusu už vedou troleje

Do Globusu už vedou troleje
1.6.2004
K nákupům do hypermarketu Globus už mohou Ústečané jet z centra města trolejbusem. Nová ekologická linka č. 62 sem zamířila poprvé dnes po půl osmé ráno a nahradila tak dosavadní autobusovou linku č. 2.

   Trolejbus bude jezdit v pravidelném intervalu 20 minut v průběhu celého týdne, včetně dnů pracovního volna s posledním denním spojem v 19.39 hod. z Mírového náměstí. Poslední spoj opačným směrem pojede v 19.55 hod. Linka denně urazí celkem 344 km.

   Celou stavbu financovala společnost Globus k.s. a rozsah spojů byl stanoven za úzké spolupráce s vedením hypermarketu. Pokrývá bezmála celou jeho provozní dobu. Trolejbusová trať byla vystavěna v rekordně krátkém čase a dotkla se přímo okrajové části města Trmic s tím, že se otáčí do zpátečního směru na stávajícím kruhovém objezdu v blízkosti parkoviště hypermarketu. Na linku budou nasazena dvě vozidla, z nichž jedno bude oblečeno do celoplošné reklamy hypermarketu Globus. Rozsah stávající autobusové dopravy mimo linky č. 2, která se ruší, zůstává beze změny (linky č. 3,7,18).