Do poškozeného předlického domu nikdo nesmí

24.9.2003
Příčinou včerejšího propadu stropu v jednom z domů v předlické ulici Beneše Lounského mohla být přirozená vlhkost i negativní působení lidského faktoru. Odborný posudek, který si nechal vypracovat centrální městský obvod, totiž mimo jiné hovoří o absenci velké části nosného zdiva v suterénu.

   “Zeď někdo poškodil. Náš úřad dnes podal prostřednictvím správce bytového fondu (Tommi Sever) trestní oznámení na neznámého pachatele”, říká starosta obvodu Radek Vonka.

   Sedm osob, které se z domu musely vystěhovat, přečkalo noc u příbuzných a obvod jim zajistil náhradní ubytování. Poškození rovněž dostanou mimořádnou finanční pomoc na nákup nezbytných věcí. Dům pečlivě hlídá městská policie, veškeré vchody budou zazděny. Podle statika totiž hrozí jeho zřícení a nikdo už nesmí dovnitř.

   “Některé skupiny obyvatel si stále stěžují na nedůstojné bydlení. Činí tak samy, nebo prostřednictvím advokátů nebo různých aktivistů. Realita všedního dne je však taková, že kromě stížností často ničí obecní majetek, jako v tomto případě, a ohrožují život svůj i svého okolí”, konstatuje Vonka.