Do školních hřišť desítky miliónů

Do školních hřišť desítky miliónů
5.9.2005
Další desítky miliónů korun vydá příští rok město na dobudování hřišť s umělým povrchem v areálech základních škol.

   Hřiště v ZŠ Rabasova dosud stálo 6 miliónů, stavba je zakonzervována a bude dokončena v příštím roce. Celkové náklady se vyšplhají na téměř 12 mil. korun. Víceúčelové hřiště bude sloužit především míčovým hrám a k dispozici má být také stometrová atletická dráha.

   Na dokončení čeká rovněž hřiště v ZŠ Mírová. I tady je stavba za 11, 3 mil. Kč v polovině. Už následující rok budou moci děti využívat hřiště pro míčové hry a atletický ovál dlouhý 400 metrů.

   Nejdražší je projekt v ZŠ Nová. Víceúčelové hřiště pro všechny druhy míčových her a atletické disciplíny je již hotové a provozované. Ve druhé etapě vznikne hřiště pro kopanou s umělým osvětlením. Vše přijde na 28 miliónů.

   Město podle náměstka primátora Tomáše Jelínka připravuje výstavbu dalšího sportovního areálu, tentokrát v ZŠ Stříbrnická. Stavba proběhne v letech 2006 a 2007. Areál by měl pojmout hřiště pro míčové hry, sportoviště pro vybrané atletické disciplíny a sály na sportovní střelbu a šerm. Rozpočet akce je 10 mil. korun.

Třicet pět miliónů korun investovalo letos město Ústí nad Labem do rekonstrukcí, oprav a pořízení vybavení v ústeckých základních a mateřských školách. Jedná se většinou o opravy objektů a vnitřních prostor, elektroinstalace, údržbu výtahů, malování a další drobné práce.

    „Školy musejí být na nový školní rok dobře připraveny. Snažili jsme se jim vyjít co nejvíce vstříc, ale prostředky jsou samozřejmě omezené. Mnoho dalších věcí připravujeme v příštím roce“, říká Jelínek.

   Největší díl z uvedené částky dostala Základní škola Pod Vodojemem. Tři milióny korun investovala do rekonstrukce oken. Nová okna mají také v ZŠ Karla IV. (2,4 mil.). Stejnou sumu peněz vynaložila MŠ Centrum na zajištění statiky budovy.