Do sportu potečou milióny

18.9.2003
Zastupitelé rozhodli o poskytnutí dalších finančních prostředků do oblasti sportu a činnosti mládeže.

    Na akce sportovního kalendáře půjde 900 tisíc korun. Půl miliónu z toho získá TJ Ústí nad Labem na pokrytí nákladů Mistrovství Evropy v moderním pětiboji mužů a žen, které se v našem městě konalo na přelomu srpna a září. Částka 300 tisíc Kč je určená Reklamní agentuře Vision´s Production na Galavečer profesionálního boxu. Akce proběhne 17. října na Zimním stadionu, kde se o titul mistra Evropy utká ústecký odchovanec Lukáš Konečný s Belgičanem Douglasem Bellinim. Zbylých 100 tisíc korun zastupitelé schválili HC Slovan Ústí nad Labem jako příspěvek na červencovou akci Hokejové hvězdy dětem, jež pro účely léčby onkologických pacientů vynesla 850 tisíc korun.

    Celkem 533 tisíc uvolnilo zastupitelstvo na sportovní a pohybové aktivity související s dlouhodobou činností nad 18 let. Příjemcem této podpory budou TJ Chemička (146 tis. Kč), TJ Spartak (135 tis.), TJ Lokomotiva (90 tis.), Sdružení hokejbalových mužstev (55,5 tis.), TJ Sokol (55 tis.) a SKP Sever (52 tis.).

   Školy s třídami s rozšířeným vyučováním tělesné výchovy si přijdou dohromady na 400 tisíc korun. Jde o ZŠ Mírová (basketbal), ZŠ Vinařská (lední hokej), ZŠ Rabasova (volejbal) a ZŠ Stříbrnická (multifunkční třída). Každá škola bude příjemcem 100 tis. Kč.

   Investiční prostředky ve výši 468 tisíc Kč byly odsouhlaseny občanskému sdružení Ski Klub Telnice na nákup dvou sněhových děl a vybudování informačního systému orientačních tabulí a map.