Domov důchodců otevřel nový pavilon

Domov důchodců otevřel nový pavilon
20.1.2004
Domov důchodců ve Velkém Březně dnes otevřel nový moderní pavilon “D” se čtyřmi dvoulůžkovými pokoji, jídelnou a prádelnou. Slavnostního přestřihnutí pásky se ujali primátor města Mgr. Petr Gandalovič a ředitelka domova Yvona Brichová.

  Zprovoznění nového pavilonu především umožní klientům ústavu vrátit se z nuceného pobytu ve vícelůžkových pokojích do většího soukromí. Domov důchodců byl totiž v roce 2002 těžce postižen povodní, což si dokonce vyžádalo jeho evakuaci na dobu jednoho měsíce.

  Výstavba pavilonu si vyžádala 24,5 mil. korun. Více než polovinu z této částky (13,5 mil.) zaplatilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Zbytek uhradila pojišťovna (6,7 mil.), Člověk v tísni (1,3 mil.), zahraniční sponzoři a město.

  “Pokoje jsou velice účelně a moderně vybavené, řekl při jejich prohlídce primátor Gandalovič.

  Velkobřezenský domov důchodců má v současné době 96 lůžek. Ubytování je zajištěno ve 2 – 3lůžkových pokojích v komplexu čtyř pavilonových budov. Nachází se zde oddělení specializované na poruchy kognitivních funkcí v důsledku demence. Kromě ubytování a stravování zajišťuje ústav rovněž ošetřovatelskou a zdravotní péči, canisterapii, petterapii i celodenní programy ve skupinách 6 – 8 klientů (sportovní hry, soutěže, trénink paměti, ruční práce, zpěv a výlety).