Dům kultury patřil dětem

Dům kultury patřil dětem
4.12.2007
Více než stovka školáků dnes zavítala do Domu kultury, kde pro ně město připravilo náhradní program. Více než polovina základních škol zůstala zavřená kvůli stávce pedagogů.

   Náměstci primátora Jan Řeřicha a Arno Fišera se dnes dopoledne zúčastnili alternativního programu, který pro děti stávkujících základních škol připravilo město a strážníci městské policie.

   „Vzhledem k avizované jednodenní protestní stávce pedagogů město nabídlo rodičům dětí, které dnes nemohly zasednout do školních lavic, pomocnou ruku. Nechtěli jsme, aby děti zůstaly sedět doma, nebo aby se bezhlavě potulovaly někde po ulicích. Myslím, že připravený program děti zaujal. Pochopitelně největší úspěch měl Harry Potter,“ uvedl náměstek Jan Řeřicha.

   O 8 do 14 hodin byl školákům k dispozici Velký sál v 1. poschodí a kinosál v přízemí. V něm proběhlo dvakrát po sobě bezplatné promítání amerického snímku o brýlatém čaroději Harry Potter a Fénixův řád.

   Na Velkém sálu předvedla městská policie zábavnou formou bezpečnostně-preventivní akce, jejichž hlavními aktéry i režiséry byly samotné děti. Vyzkoušely si například hru na četníka a zloděje a osvojily si základy dopravních pravidel či poskytnutí první pomoci v rámci domácí úrazovosti za dozoru odborníků ze Zdravotního ústavu. Mezi dětmi byl zájem také o slaňování ze stropu sálu a technické vybavení městské policie, např. motorový člun, motorku a potápěčskou výstroj. Školáci dostali na Velkém sálu zdarma i menší občerstvení.

   Městská policie dnes zajistila zvýšený dozor v ulicích města nad dopravní situací. Hlídky se zaměřily také na kontroly provozoven s výherními hracími přístroji.

   Do dnešní stávky pracovníků ve školství se nezapojila žádná mateřská škola z organizací zřizovaných městem Ústí nad Labem. Z 19 základních škol, které město zřizuje, dnes 11 stávkuje. Jsou to následující školy:

 

Základní škola a Mateřská škola Ústí nad Labem, SNP 2304/6, příspěvková organizace – v provozu bude MŠ, odloučené pracoviště Vaňov a ŠJ, pro děti 1. stupně bude nabídnuta ŠD

Základní škola Ústí nad Labem, Neštěmická 787/38, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Hluboká 150, příspěvková organizace – nabídnuta ŠD

Základní škola Ústí nad Labem, Školní náměstí 100/5, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Karla IV. 1024/19, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, České Mládeže 230/2, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Mírová 2734/4, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Stříbrnická 3031/4, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5, příspěvková organizace – nabídnuta ŠD

Základní škola a Mateřská škola Ústí nad Labem, Nová 1432/5, příspěvková organizace – odloučené pracoviště MŠ Svádov bude v provozu

Základní škola Ústí nad Labem, Hlavní 193, příspěvková organizace – nabídnuta pomoc při hledání řešení pro zajištění hlídání žáků

 

   Ve zbývajících osmi základních školách byl provoz zachován v běžném rozsahu.