Festival o vodě opět v Ústí

Festival o vodě opět v Ústí
15.11.2007
Třetí ročník MFF „Voda-moře-oceány“ věnovaný problematice poznání a ochrany životního prostředí zavítá v příštím týdnu do Ústí nad Labem.

   Na 26 soutěžních snímků s vodní tematikou i další nesoutěžní filmy nabídne 3. ročník ústeckého mezinárodního filmového festivalu „Voda-moře-oceány,“ který se uskuteční v Ústí nad Labem 20. a 21. listopadu. Odehraje se v Domě kultury, v ústecké Severočeské vědecké knihovně a v klubech Circus, ULiTA, Relaks a Mumie. Veškeré jeho projekce, výstavy, besedy, koncerty a večírky budou zdarma.

   Za účasti primátora města Jana Kubaty dnes na půdě Severočeské vědecké knihovny proběhla tisková konference k festivalu. Dramaturg festivalu Dušan Jurčík z České televize přiblížil, že organizátoři vybírali soutěžní filmy celkem z 50 snímků z 12 zemí. Podle režiséra Steva Lichtaga, který je tradičně prezidentem festivalu, činí rozpočet akce 450 tisíc korun. Letošní novinkou je užší spolupráce festivalu s Fakultou životního prostředí a Přírodovědeckou fakultou Univerzity J. E. Purkyně.

   "Domnívám se, že tento ekologicky zaměřený festival patří do našeho města. Letos je ročník přelomový, Ústí se mu více věnuje a také ho více podporuje. Uměl bych si ale pořádání festivalu představit v lepším termínu, aby využil i areál letního kina. A za rok by mohly být projekce i na všech základních školách," řekl primátor Jan Kubata.

   Pořadateli mezinárodního filmového festivalu jsou město Ústí nad Labem, Ministerstvo životního prostředí ČR, FŽP UJEP, Severočeská vědecká knihovna, Dream Production MP a Europa Koncept CZ.

Výběrová komise, kterou jmenuje organizátor festivalu, vybírá z přihlášených filmů jednotlivé snímky do soutěže a rozděluje je do jednotlivých kategorií. Hlavní cenou festivalu je Grand Prix.