Finský investor dá šanci ústeckým firmám

13.5.2004
Až na 300 miliónů korun ročně si mohou přijít ústecké firmy, pokud se stanou subdodavatelem finské společnosti KONE, která zahájí v příštím roce v předlické průmyslové zóně výrobu automatických výtahových dveří. Zástupci KONE to dnes veřejně oznámili na tiskové konferenci.

    “Jsem velice rád, že finská společnost chce spoléhat především na ústecké podnikatele. Nejen, že v příštích letech vytvoří 250 nových pracovních míst, ale dá vydělat i místním firmám. Vstupem KONE se Ústí nad Labem zapojuje do mezinárodního strojírenského průmyslu”, řekl primátor města Mgr. Petr Gandalovič.

   KONE nyní jedná o obchodní spolupráci s třiceti ústeckými společnostmi. Jejich nabídky zhodnotí během příštích 14 dnů. Subdodavatelské smlouvy chce mít KONE podepsané do konce letošního října. Firma, která začne s KONE obchodovat, má prý velkou šanci spolupracovat i s dalšími jejími filiálkami po celé Evropě.

   Finský investor, jenž zároveň začal s náborem prvních českých zaměstnanců, čeká v současné době na udělení stavebního povolení na stavbu výrobní haly. Ta by měla vyrůst už do letošního prosince.