Fórum Zdravého města zaujalo

Fórum Zdravého města zaujalo
4.10.2007
Veřejnou diskusi o zdravém životním stylu a rozvoji města včera v podvečer hostil Dům kultury města.

   Čtyři desítky Ústečanů diskutovaly ve Velkém sále Domu kultury s politiky, odborníky a garanty jednotlivých oblastí připravených témat plán zdraví a kvality života, tzv. Fórum Zdravého města Ústí nad Labem. Došlo tak na rozvoj města, zdravý životní styl, sociálně zdravotní oblast, životní prostředí, vzdělávání, komunikaci, média, volný čas, sport, kulturu, podnikání, průmyslovou činnost a služby. Vedle náměstků primátora Jana Řeřichy a Arno Fišery byl veřejné diskusi přítomen i tajemník ústeckého magistrátu Milan Zemaník a vedoucí odborů úřadu, kterých se témata týkala.

   „Považuji tyto otevřené debaty s občany města za velmi užitečné a oboustranně přínosné. Jsou dokladem toho, že vedení města, které rozhoduje o jeho rozvoji, naslouchá názorům i přáním Ústečanů, což se už častokrát projevilo v úpravě původních projektů,“ uvedl náměstek Jan Řeřicha.

   Město Ústí nad Labem se stalo členem Národní sítě Zdravých měst ČR v květnu 2005. Od této doby získalo už dvě významná ocenění. V prosinci 2006 bylo Zdravé město Ústí nad Labem oceněno titulem „Skokan roku 2006“ za rychlý a efektivní postup v rámci projektu Zdravé město a místní Agenda 21. V lednu 2007 získalo Ústí nad Labem za realizaci místní Agendy 21 bronzovou cenu ministerstva vnitra. Město obdrželo titul „Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby“ za to, že ze svého rozpočtu podporuje zapojování veřejnosti do života obce nebo pořádá pravidelně osvětové a vzdělávací akce na téma životní prostředí či kvalita života.

 


Veřejnou diskusi zahájil první náměstek primátora Jan Řeřicha.

 

 
Vedení města se zajímá o názory občanů na rozvoj města. Debatám byli přítomni

vedle dalšího náměstka Arno Fišery i nejvyšší úředníci ústeckého magistrátu.

 

  
Aktivity Zdravého města Ústí nad Labem připomněla koordinátorka projektu

Eva Poláčková.

 


Ústečané projevili o diskutovaná témata a další rozvoj města zájem.