G. Avdějev daroval Ústí obraz

G. Avdějev daroval Ústí obraz
13.4.2007
Primátor města Jan Kubata se dnes setkal s malířem Gennadijem Avdějevem, aby mu poděkoval za jeho dar městu – obraz s názvem Střekov.

Obraz, který nyní zdobí jednu ze zasedacích místností v primátorské části budovy magistrátu, zachycuje pohled na hrad Střekov od Vaňova. Je namalován technikou olej na plátně.

   „Jsem rád, že se právě Ústí nad Labem stalo druhým domovem pana Avdějeva. Díky tomu objevil krásu okolní přírody, kterou zdařile zachycuje na svých plátnech,“ uvedl primátor města.

   Narážel tak na okolnost, že umělec narozený v Moskvě žije od roku 1992 v Ústí nad Labem. Malíř si brzy zamiloval severní Čechy a krásu Českého středohoří, Polabí a českých hradů přenesl i na svá plátna. Uměleckým výrazem a tematickým zaměřením jeho díla připomínají obrazy známého ústeckého romantického malíře 19. století Ernsta Gustava Doerella. Ústecká veřejnost se bude moci seznámit s tvorbou Gennadije Avdějeva počátkem října letošního roku, kdy by měl umělec uspořádat v prostorách dominikánského kláštera sv. Vojtěcha rozsáhlou výstavu.  

Gennadij Avdějev s primátorem Janem Kubatou, v pozadí darovaný obraz "Střekov."