Gandalovič mluvil s lékárníky

Gandalovič mluvil s lékárníky
17.1.2006
Primátor města Petr Gandalovič dnes vyjádřil pochopení pro obavy o další osud malých lékáren.

   Stalo se tak poté, co navštívil lékárny v centru Ústí nad Labem a hovořil s jejich provozovateli o současné vyhrocené situaci ve zdravotnickém resortu.

   Majitel lékárny centrum Miloslav Buchta v rozhovoru s primátorem sdělil, že celostátní stávka lékáren, kterou vyvolalo snížení obchodní přirážky lékáren z 32 na 29 procent, je mimo jiné upozorněním na možné existenční problémy lékáren v malých obcích či na krajích měst. Provozovatel lékárny Grand Jiří Šašek uvedl, že lékárny budou mít 30. ledna zavřeno, ale pacientům s akutními potřebami vyhoví.

   „Zajímal jsem se nejen o cenovou otázku léků, ale chtěl jsem také vědět, jak se stávka v ústeckých lékárnách dotkne života místních obyvatel. Byl jsem ubezpečen, že když přijde třeba diabetik nebo matka s dítětem pro antibiotika, okamžitě jim bude vyhověno“, řekl Gandalovič.

   Podle jeho dalších slov by majitelé a provozovatelé lékáren neměli být ministrem Rathem vnímáni jen jako lidé, kterým jde v první řadě o zisk, ale jako plnohodnotná součást veřejné zdravotní péče.