Gandalovič poděkoval válečným veteránům

Gandalovič poděkoval válečným veteránům
9.5.2005
Primátor města Petr Gandalovič dnes v hotelu Vladimir poděkoval více než stovce českých válečných veteránů z celého Ústeckého kraje, kteří bojovali ve 2. světové válce v řadách sovětské armády.

   Veteráni obdrželi z rukou generálního konzula Ruské federace Vladimíra Kireenkova pamětní medaile prezidenta Vladimíra Putina.

   Petr Gandalovič pozval Vladimíra Kireenkova a zástupce ústeckých poslaneckých klubů na slavnostní oběd. „Vojáci sovětské armády bojovali a umírali proto, aby byl v českých zemích poražen fašismus. Proto jsme při oslavách 60. výročí konce války výrazně zdůraznili jejich roli, právem si to zaslouží“, řekl primátor.

   Vladimír Kireenkov se mimo jiné vyslovil pro obnovení spolupráce mezi oběma zeměmi, a to i na úrovni regionů. „Snažíme se dát partnerství s ruským Vladimirem nový obsah, zatím spolupracujeme na úrovni kulturní výměny a kooperace vysokých škol“,  dodal Gandalovič.

   Náměstek primátora Tomáš Jelínek připomenul, že obchodní komory Ústí nad Labem a Vladimiru uzavřely už v roce 1997 smlouvu o vzájemné spolupráci. Na realizaci větších obchodních kontraktů však podle Jelínka zatím čekáme.