Gandalovič předal reflexní vestičky

Gandalovič předal reflexní vestičky
29.5.2006
Primátor Ústí nad Labem Petr Gandalovič a Eva Syrovátková z Nadace Syner dnes na dětském dopravním hřišti v Krásném Březně slavnostně předali dětem z mateřských škol 320 reflexních vestiček.

     „S nákupem reflexních vestiček pro ústecké mateřské školy začala městská policie už před třemi lety. Dnešním dnem je už mají všechny mateřské školy v bývalém ústeckém okrese, které se účastní dopravní výuky městské policie“, říká primátor města Petr Gandalovič.

   Dnes předané vestičky zakoupila Nadace Syner. Ostatní, které byly školkám poskytnuty již dříve, kupovala městská policie ze svého rozpočtu, či sponzoři. Vestičky budou děti nosit na vycházky do ulic, aby se zvýšila jejich bezpečnost při přecházejí silnice a dalších podobných situacích.

   V České republice loni zemřelo na českých silnicích 39 dětí, dalších 264 bylo těžce zraněno. I proto městská policie pokračuje v dopravní výchově dětí v rámci projektu prevence kriminality. Děti se v Krásném Březně učí pravidla silničního provozu a další užitečné věci.

   Dnešní akce na dopravním hřišti pokračuje dětským dnem plným soutěží, ukázek policejní techniky i výcviku psů.