Gandalovič pro prevenci i represi

Gandalovič pro prevenci i represi
7.2.2006
Město Ústí nad Labem zřídí v nejbližší době místo koordinátora prevence kriminality na úrovni kanceláře primátora. Na dnešní tiskové konferenci k projektu POLIS organizace Člověk v tísni to řekl primátor města Petr Gandalovič.

    Náplní projektu je dlouhodobě pomáhat Ústí nad Labem, Bílině a Plzni systémově řešit situaci sociálně vyloučených lidí.. Cílem je propojit služby všech institucí, neziskových organizací a odpovědných činitelů, aby působili proti prohlubujícímu se sociálnímu vyloučení a společně zaváděli nediskriminační opatření, která pomohou sociálně slabým lidem integrovat se do společnosti, získávat vzdělání a uspět na trhu práce.

   Projekt POLIS  propojuje instituce (úřady, školy, policii, zastupitele a další), které přicházejí do styku se sociálně slabými lidmi. Pomáhá tvořit strategické plány sociální politiky měst či školní vzdělávací programy, podporuje nediskriminační opatření na trhu práce, provozuje přímou terénní sociální práci pro sociálně slabé lidi, poskytuje informace o specifických podmínkách života v sociálním vyloučení, vzdělává a školí úředníky, učitele, policisty, sociální pracovníky a rovněž podporuje multikulturní a komunitní vzdělávání na školách.

   „Projekt si mi líbí. Spolupráce našeho města s Člověkem v tísni je z hlediska prevence kriminality velice přínosná. Musím ale zdůraznit, že represivní složku celého problému nelze podceňovat, protože bez tlaku na dodržování veřejného pořádku nelze prevenci dělat“, dodal Gandalovič.

   Náměstek primátora Tomáš Jelínek uvedl, že projekt POLIS vhodně doplňuje a rozšiřuje aktivity města obsažené v Komunitním plánu péče.

 

Na otázky novinářů dnes v Ústí odpovídal i ředitel společnosti Člověk

v tísni Šimon Pánek (vlevo).