Gandalovič pro prošetření sporné causy

Gandalovič pro prošetření  sporné causy
9.1.2006
Primátor města Petr Gandalovič dnes požádal ředitelku Krajského úřadu Mgr. Lydii Šťastnou o kontrolu postupu odboru dopravy MmÚ ve věci řešení případu MUDr. Jiřího Madara z 15. ledna loňského roku.

   Důvodem toho kroku není podle Gandaloviče nedůvěra k práci úředníků města. „Učinil jsem tak proto, že se v pátečních Událostech České televize objevily v souvislosti s touto causou značné nejasnosti a já chci mít jistotu, že bylo postupováno správně“, uvedl primátor.

   Gandalovič konstatuje, že se po celou dobu přestupkového řízení o věc nezajímal, neboť mu to ze zákona nepřísluší. „Můj osobní názor je zcela jasný a otevřený – pokud se jednoznačně prokáže, že motorista řídil opakovaně pod vlivem alkoholu, měl by minimálně na nějakou dobu o řidičský průkaz přijít. Všichni jsme si před zákonem rovni a dr. Madar není městem nijak chráněn“, říká primátor v souvislosti s některými výroky v ČT.

   Výsledky šetření Krajského úřadu město zveřejní, avšak o podrobnostech celého případu není možné podle zákona informovat.