Gandalovič: strážníci v Matiční přitvrdí

14.10.2004
Razantnější postup strážníků městské policie v Matiční ulici, a to i v případech méně závažných přestupků, slíbil dnes místním majitelům rodinných domů primátor města Mgr. Petr Gandalovič.

    Primátor tak reagoval na jejich kritiku současné situace v této lokalitě, která se prý po letošních prázdninách výrazně zhoršila. Domkáři si stěžují zejména na děti, které dělají hluk i v pozdních hodinách a jsou často slovně agresivní.

    „Městská policie v Matiční výrazně přitvrdí. Zaměří se na noční hluk, sběr barevných kovů a ve spolupráci se sociálním odborem rovněž na malé děti, které vyrůstají na ulici a jsou rodiči zanedbávány. Z hlediska stavebního zákona se podíváme na některé majitele nemovitostí, jež jsou v žalostném stavu i na osoby, které poskytují ubytování – zde půjde o kontrolu dodržování živnostenského zákona“, konstatuje Gandalovič.

   Primátor se s domkáři dohodl, že zhruba za měsíc se obě strany opět sejdou a nově přijatá opatření vyhodnotí.

   V Matiční ulici žije přibližně 130 lidí a 90% z nich nemá zaměstnání. Městská policie zde bude nadále vykonávat stálou hlídkovou činnost 20 hodin denně. Za prvních 9 měsíců tohoto roku řešili strážníci v Matiční ulici 25 trestných činů a 108 přestupků (59x doprava, 17x rušení nočního klidu a 32x rušení veřejného pořádku). Daleko více přestupků se podle policejní statistiky objevuje např. v centru města, Mojžíři či Krásném Březně.