Gandalovič věří strážníkům

Gandalovič věří strážníkům
25.4.2006
Primátor města Petr Gandalovič se postavil za městské strážníky, kteří 20. dubna kolem čtvrté hodiny odpoledne zasahovali v Předlicích proti agresivnímu černému pasažérovi.

   „Celou věc jsem nechal okamžitě důkladně prošetřit a jednání strážníků považuji za oprávněné“, říká primátor.

   Strážníci začali se 17letým mužem jednat poté, co jej revizoři vykázali z přepravy kvůli cestování bez jízdenky. Muž u sebe neměl osobní doklady a nejprve odmítal prokázat totožnost uvedením svých osobních údajů. Po hrozbě předvedení na policejní stanici tak nakonec učinil, ale prověření dat ukázalo, že nejsou pravdivá. Muž však trval na svém a začal strážníky hrubě urážet. Poté do jednoho člena hlídky strčil a snažil se z místa utéci. Strážník mu zastoupil cestu a to se opakovalo ještě několikrát.

    Jeden ze strážníků chtěl pořídit obrazový záznam (zákon to samozřejmě umožňuje) a muž se mu v tom snažil zabránit. Nejprve strážníka udeřil do ruky, ve které fotoaparát držel a pak do něj strčil. Druhý policista uchopil muže za pravé rameno a snažil se ho od kolegy odtrhnout. Černý pasažér jej kopnul do pravé nohy a udeřil do levé ruky.

   Agresivita muže donutila strážníky jednat rozhodně. Povalili muže na zem a nasadili mu pouta na levou ruku. Druhou část pout přiložili k poutku jeho kalhot, protože měl na pravé ruce fixační ortézu. Přivolaná motorizovaná hlídka pak muže odvezla na policejní stanici v Trmicích.

   „Pokud se někdo chová agresivně, musí počítat s ráznou odpovědí strážníků“, uzavírá Gandalovič.