Hry dětské olympiády jsou za dveřmi

Hry dětské olympiády jsou za dveřmi
7.6.2007
Primátor města Jan Kubata dnes na budově magistrátu vyvěsil olympijskou vlajku.

   Stalo se tak při příležitosti Her III. Olympiády dětí a mládeže ČR v Ústí nad Labem, které se v krajské metropoli uskuteční 19. – 24. června.

   Hry slavnostně zahájí olympijská vítězka Kateřina Neumannová. Zahajovací ceremoniál se uskuteční se v úterý 19. června 2007 od 19.00 hodin na Zimním stadionu v Ústí nad Labem.
   Národní hry dětí a mládeže budou zřejmě nejvýznamnější sportovní akcí v historii města. Zúčastní se jí 4500 reprezentantů všech krajů ČR. Věková hranice účastníků je limitována 15 lety. Mladí olympionici budou na ústeckých sportovištích soutěžit v 21 disciplínách. Sportovní program bude po dobu konání her každý den zakončen medailovým ceremoniálem na Lidickém náměstí, jehož součástí bude i široký doprovodný kulturní program.

   Hry jsou pořádány v úzké spolupráci s městem Ústí nad Labem, Českým olympijským výborem, Ústeckým krajem, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a dalšími institucemi.

   „Jsem velice rád, že Kateřina Neumannová přijala mé pozvání na zahájení her. Pro většinu účastníků je totiž sportovním i osobním vzorem. Přijede i stříbrný olympijský medailista Lukáš Bauer, který loni na Městském stadionu zahajoval krajskou dětskou olympiádu“, říká primátor města Jan Kubata.

   Pořadatelem Her III. Olympiády dětí a mládeže České republiky se stal na základě rozhodnutí výkonného výboru Českého olympijského výboru z října 2005 Ústecký kraj. Ten pověřil na základě výběrového řízení komplexní organizací her sportovní a marketingovou agenturu Sport Agency, s.r.o.