Informační středisko obnovilo činnost

Informační středisko obnovilo činnost
12.7.2004
Dnešním dnem obnovilo svou činnost Informační středisko města Ústí nad Labem. Jeho celoroční provoz přijde na 400 tisíc korun.

   Provoz bývalého informačního střediska v Hrnčířské ulici byl přerušen k letošnímu 31. březnu z důvodu organizačních změn kulturního střediska Albis. Vzhledem k tomu, že od 1. dubna se provozovatelem informačního střediska stalo Město Ústí nad Labem, změnila se i jeho forma a byly vypuštěny přidružené aktivity, jako například provoz galerie. Z těchto důvodů byly hledány vhodnější prostory a Informační středisko města Ústí nad Labem bude svou činnost vykonávat v ulici Hradiště v přízemí objektu České národní banky v prostorách bývalého Informačního střediska Městské policie.

   Informační středisko je součástí oddělení cestovního ruchu odboru aktivní politiky Magistrátu města Ústí nad Labem. Je umístěno v historické části města na strategické spojnici dvou uzlů – autobusového a hlavního vlakového nádraží. Zejména těsnou blízkost hlavního nádraží považujeme za velkou výhodu. Navigace směrem k IS z důležitých částí města je zajištěna pomocí systému informačních tabulí.

Standard poskytovaných služeb:

- celoroční provoz 6 dní v týdnu s otevírací dobou PO – PÁ 8.00 – 17.00 hodin, SO 8.00 – 12.00 hodin

- bezplatné informace ve 3 světových jazycích (ubytování, stravování, služby, firmy, památky, otevírací doby, doprava, kulturní a sportovní vyžití)

- zprostředkování průvodcovské a ubytovací činnosti, ediční činnost turistických a propagačních materiálů a prodej základních turistických a informačních materiálů.

   Inovací IS jsou dva vestavěné infoboxy, které budou online připojeny k internetu. Obsahují základní turistické informace a databáze ubytovacích a stravovacích zařízení nejen na území Ústí nad Labem. Rozsah informací poskytnutých v infoboxech se bude v závislosti na požadavcích návštěvníků průběžně rozšiřovat. Novým standardem ve vybavení IS bude také bezdrátové připojení Internetu (WIFI), což umožní návštěvníkům snadný osobní přístup na globální síť.

Vedoucí střediska Ing. H. Slawischová ukazuje návštěvníkům nový infobox.