Jelínek zahájil výstavu ve Vojtěchu

Jelínek zahájil výstavu ve Vojtěchu
5.9.2006
Vernisáž výstavy „Společný prostor 06“ se konala včera vpodvečer v kostele sv. Vojtěcha. Výstavu zahájil náměstek primátora Tomáš Jelínek.

Jedná se již o třetí ročník výstavy pod názvem „Společný prostor“, jejíž posláním je ne jen prezentace  různých  technik  a oblastí výtvarného umění, ale především výtvarníků bez rozdílu věku, vzdělání a národnosti. Jde  o výtvarníky, kteří žijí v našem kraji, nebo je náš kraj inspiruje pro tvorbu. Zároveň se jedná o výsledky společné práce jednotlivých  občanských subjektů, při pomoci a podpoře rozvoje  občanských aktivit v oblasti výtvarného umění. Nejedná se jen o společný výstavní prostor, ale název má podstatně širší význam. Jedná se i o společný pracovní prostor,  o prostor životní, prostor společných zájmů a spolupráce.
Na výstavě je prezentováno 50 obrazů  od koláží přes oleje až po počítačovou grafiku  a 27 soch a plastik. Vystavená díla patří 35 autorům čtyř národností  od 10 do 60ti let.

Výstava je realizována za finanční podpory města Ústí nad Labem v rámci Kulturního kalendáře a patří k nejvíce navštěvovaným výstavám. V roce 2005 výstavu zhlédlo  1702 návštěvníků z Čech i zahraničí. Pořadatel akce je ARS PORTA BOHEMICA o.s..

Já jsem velmi rád, že je tato výstava v našem městě realizována již potřetí, že má veliký úspěch a patří k jedné z nejvíce navštěvovaných výstav u nás“, řekl náměstek primátora Tomáš Jelínek.