Kolem Milady 20 km cyklotras

Kolem Milady 20 km cyklotras
16.10.2006
Dvacet kilometrů cyklotras bylo dnes slavnostně otevřeno kolem jezera Milada v Chabařovicích.

    Je to poprvé od zahájení těžby hnědého uhlí v této oblasti, co se na části rekultivovaných výsypek oficiálně otevřou cesty pro veřejnost.

   Cyklotrasa s označením 3009 byla vyznačena z prostředků Svazku obcí Jezero Milada (Ústí nad Labem, Chabařovice, Trmice, Řehlovice, Modlany) a Programu aktivní politiky města Ústí nad Labem. Náklady činily necelých 180 tis. Kč. K cyklotrase budou vydány informační letáky, které budou k dostání v Informačním středisku města.

   „Nemuseli jsme trasy budovat, protože jsme využili asfaltových cest vzniklých při rekultivačních pracích. Veškeré náklady si vyžádalo jen dopravní značení. Cyklotrasa je pouze začátkem projektu oživení jezera Milada a okolí. Po napuštění jezera zde vznikne rekreační zóna s možnostmi koupání, ubytování, stravování a sportovních aktivit“, říká náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Cyklotrasa vede územím vnější výsypky lomu, s napojením na Habří a Řehlovice. V Chabařovicích navazuje na již vybudovanou cyklotrasu KČT se stejným označením, prochází pak okolo jezera, rozbíhá se po cestách v areálu a na konci přichází do Stadic. Zde se napojuje na cyklotrasu Přemysla Oráče (č. 3071), po které je možno se vydat do Trmic či na opačnou stranu do Úpořin.

 

Náměstek primátora´Jan řeřicha dnes symbolicky odstartoval "závod"

na nové cyklostrase.