Koupí město sportovní halu na Klíši?

Koupí město sportovní halu na Klíši?
3.5.2006
Město Ústí nad Labem uvažuje o koupi sportovní haly TJ Chemička na Klíši. Má zájem na její následné rekonstrukci a využívání jako sportovního a společenského centra města.

    Uvádí se to v memorandu o spolupráci mezi městem a TJ Chemička, které dnes podepsali primátor Petr Gandalovič a předseda tělovýchovné jednoty Miroslav Lála.

   V memorandu se město zavazuje, že na své náklady objedná zpracování řady dokumentů a analýz, které se týkají právního stavu vlastnictví haly, technického stavu objektu, jejího využití, ekonomické náročnosti provozu a možností financování. Jde o stejný postup, jaký byl uplatněn před koupí Domu kultury chemiků do vlastnictví města. „Nelze kupovat zajíce v pytli, musíme vědět, na čem jsme. Analýza všech oblastí nám řekne, kolik peněz a energie by muselo v budoucnosti město vynaložit“, uvádí náměstek primátora Tomáš Jelínek.

   V hale TJ Chemička se odehrávají prvoligová utkání v basketbalu a volejbalu i další sportovní či kulturní akce. „Hala má však mnohem větší potenciál. Pokud bude v našem majetku, její rekonstrukci musíme financovat s přispěním Evropské unie. V letech 2007 – 2010 bude na evropském poli k dispozici třikrát více dotačních peněz a my je už umíme dobře získávat“, říká Gandalovič.